IMG_20210710_142315_webČlenové ČSOP Klenice během července obnovili zarůstající polní cestu u Nepřívěci, která vede k mokřadu. Místo totiž pohltila tráva, kopřivy a především svízel, a tak musela nastoupit těžká technika a šikovné ruce.

„Vše bylo porostlé svízelem, který skutečně držel na všem, hlavně na poli rostoucí řepce. I jeho stonky ukryté pod podrostem byly jak dráty. Strávili jsme tam ve dvou čtyři hodiny,“ popsala členka ČSOP Klenice.

Fotografie

Polní cesta byla obnovena loni na podzim a vede ke vzorovému mokřadu. O její realizaci loni na podzim natočila Česká televize dokument. K polní cestě patří také keře, stromy a lavičky, ze kterých je možné pozorovat krásnou přírodu Českého ráje. Veřejnost o funkci mokřadu a polní cesty bude v blízké budoucnosti informovat také cedule.

Mokřad vznikl v roce 2018 za přispění naší organizace. Byl vybudován na vyústění polních meliorací vytahujících přebytečnou vláhu z 16 hektarového pole. Voda z trubek mířila přímo do narovnaného koryta potoka, který je přítokem říčky Sobotky. Mnoho fotografií z mokřadu lze zhlédnout zde.

Na mokřad se můžete podívat z ptačí perspektivy.

Autor: Ondřej Kořínek