VZSvětlo světa spatřila výroční zpráva ČSOP Klenice za rok 2020. Na několika stranách vám přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co se za minulý covidový rok v naší organizaci stalo.

Bohužel se nemohly konat osvětové i některé dobrovolnické akce, příroda však potřebovala péči i přes pandemii, a tak jsme se nenudili. Ve výroční zprávě najdete nejen krátké informace k jednotlivým akcím, ale také mnoho krásných fotografií pořízených našimi členy nebo spolupracovníky.

ČSOP Klenice plánuje v září nejméně dvě brigády, kterých se může zúčastnit dle libosti také veřejnost. Kdo nemá nic v plánu a záleží mu na naší přírodě, může si vybrat jednu i obě námi nabízené akce.

08 Ohniváček celíkový Lycaena virgaureaeZa motýly, brouky, pavouky a ostatní drobotinou vyrazila k Přírodní památce Podhradská tůň u Bakova nad Jizerou komorní skupinka šesti účastníků. A bylo, jak jsme předpokládali: přesto, že louky kolem Jizery byly již posečeny, v rákosí a v houštinách, zejména podél chráněné tůně, jsme opravdu nalezli doslova záplavu nejrůznějších drobných a veskrze zajímavých tvorů.

 

Fotografie 

 

VýstřižekV sobotu 19.6.2021 v 9:00 hod. turistické Infocentrum Zvířetice v Podhradí

Tentokrát se za motýly, brouky, pavouky a ostatní drobotinou vypravíme k Přírodní památce Podhradská tůň u Bakova nad Jizerou. Louky v okolí jsou již sice posečeny, ale i tak zůstává v rákosí a v křoviskách podél Jizery dostatek úkrytů pro bezobratlé krasavce.