IMG-20220210-WA0001V nově obnovovaném sadu Třešnovka, u parku Štěpánka došlo včera k poničení 14 vysazených ovocných stromků – převážně třešní a jabloní. Neznámí vandalové nevratně poškodili stromky odlomením korunek a u některých poškodili kůlování, které slouží jako opora pro nově vysazené stromky. Zničeny byly převážně tříleté stromky, ale úhoně neušly ani ty z loňského roku. Na některých poškozených stromech stále ještě visí cedulky se jmény dětí, které je v loňském roce sázely.

V loňském roce se podařilo sad téměř dovysázet. Na výsadbě sadu se v průběhu let podílely výhradně děti základních škol v rámci soutěže „Za našimi stromy“, kterou každoročně pořádáme v rámci mezinárodního dne stromů pro žáky a studenty základních škol a gymnázií. V loňském roce se poprvé sázení účastnily i děti z mateřské školy, za pomoci rodičů a učitelů a za podpory Kliniky Dr. Pírka. Děti se každoročně na výsadbu moc těší a každým rokem zájem o výsadbu stoupá. Bohužel obnova sadu trvá několik let, protože neustále dochází k jeho úmyslnému ničení. Magistrát města Mladá Boleslav podal dnes na neznámého pachatele trestní oznámení.

Na obnově sadu se kromě naší organizace, dětí základních škol podílí i statutární město Mladá Boleslav a Škoda Auto a.s.

Tisková zpráva ze sázení: https://www.csopklenice.cz/index.php/program/archiv-2021/584-sad-se-obohatil-o-dalsich-20-ovocnych-stromu

Fotografie ze sázení: https://eu.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/7852473

Polámané stromky: https://eu.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/8149782

Autor: Milada Vrbová