image001

ČSOP Klenice žádá o podporu občany Mladoboleslavska, kterým není lhostejná naše krajina a příroda. Opět jsme podali odvolání proti obchvatu dálnice D10, který vznikne stavbou nové silnice mezi Bezděčínem a Kosmonosy. Nyní sbíráme podpisy k připomínkám.

 

Pokud s přípomínkami souhlasíte, podepište je prosím v Infocentru  v Mladé Boleslavi nejpozději do 22.12.2021. Infocentrum má otevřeno do 17:00.

 

Připomínky ke stavbě obchvatu  včetně podpisového archu si můžete také stáhnout a připojit k nim svůj podpis. Naskenovaný dokument nám prosím pošlete též nejpozději do 22.12. na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Originál poté odneste na Infocentrum, zašlete poštou na naši adresu nebo se s námi spojte, abychom se dohodli na způsobu předání.  Žádoucí je, aby se připojilo co nejvíc občanů.

 

 

Návrh záměru stavby nové silnice mezi Bezděčínem a Kosmonosy má velmi negativní dopady na krajinu a životní prostředí v bezprostředním okolí obcí Nepřevázka, Jemníky, Řepov i na obyvatele města Mladá Boleslav a navazující obce. Dle našeho názoru stavba nemá žádné rozumné opodstatnění, jen významně zatíží rozpočet Středočeského kraje.

Město Mladá Boleslav se v této věci na rozdíl od obce Řepov a Nepřevázka za své občany nepostavilo, proti stavbě vedení města nepodalo žádnou připomínku. V Mladé Boleslavi jsme jediní, kteří za občany městské části Jemníky bojují.

ČSOP Klenice uspěla s odvoláním již v létě, kdy ministerstvo životního prostředí zrušilo rozhodnutí krajského úřadu (KÚSK) a věc vrátilo k novému projednání.

Spolu s naší organizací se proti stavbě ohradila obec Řepov, myslivecké sdružení Plazy  i občané Jemníků, jejich odvolání ale ministerstvo zamítlo. Ministerstvo však vyslyšelo naše námitky, i když důvodem pro zrušení rozhodnutí kraje bylo, že odvolací orgán postrádá řádné vyhodnocení všech kumulativních vlivů předpokládaného záměru a souvisejících staveb.  Naše námitky k podanému záměru si lze připomenout zde.

Autor: Milada Vrbová, Ondřej Kořínek