Odhánělová úklid č. 2 Březina u MHPo měsíční úklidové akci jsme dali dohromady výsledky úklidů, o kterých nám dali dobrovolníci vědět a které na Mladoboleslavsku probíhaly. Uklízelo se na Kovánci, v okolí Debře, Bakova nad Jizerou, Horek, Luštěnic, Chaloupek, Katusic, Skalska, Jemníků, Kněžmosta, Doubravičky, Josefova Dolu, Krnska, Dolního Bousova, Martinovic, Bělé pod Bezdězem, Mnichova Hradiště, Kosmonos, Mladé Boleslavi.

Naši členové se vrhli do úklidů okolí našich naučných stezek – přírodního parku Chlum, přírodních rezervací Vrch Baba a Vrchbělá.

Během 62 úklidových akcí, kterých se zúčastnilo 390 dobrovolníků, se z přírody uklidilo cca 10 620 kg odpadu.

K nejaktivnějším obcím patřily:  Písková Lhota, Bakov nad Jizerou, Horka a Strážiště, kde se společně do úklidu zapojili členové Červeného kříže a dobrovolných hasičů.

Do úklidů se zapojili i žáci 3. základní školy v Mladé Boleslavi, kde je aktivně do úklidů zapojila paní učitelka Eva Stebelská projektem „Moje okolí není skládka“ a Základní a speciální škola na Celně, která se této akce zúčastňuje pravidelně a ani letos se nemohla nezapojit.

K největším sběračům odpadu patří rodina Vlasákova, která v okolí Hrdlořez, Debře, Josefova Dolu nasbírala přes 1 t odpadu, paní Vendula Odhánělová se 2 kamarádkami a 10 dětmi nasbírala v okolí Mnichova Hradiště také cca 1 t odpadu a Petra Hnátková s rodinou v okolí Luštěnic odvezla z přírody cca 800 kg odpadu. Tito tři nejlepší dobrovolníci dostanou od Nadačního fondu ŠKODA AUTO hodnotné ceny.

Děkujeme generálnímu partnerovi akce firmě Simply Clean s.r.o. za pytle, rukavice a další pomůcky.

Děkujeme mediálním partnerům: www.mladaboleslav.czhttps://boleslavsky.denik.cz/ za propagaci této měsíční úklidové akce.

Za odvoz odpadků a další likvidaci děkujeme:

Firmě Compag s.r.o. Mladá Boleslav

Lesům města Mladá Boleslav

Městu Bělá pod Bezdězem

Městu Luštěnice

Městu Kosmonosy

Městu Bakov nad Jizerou

Městu Dolní Bousov

Městu Mnichovo Hradiště

Obci Josefův Důl

Během úklidů jste narazili na několik černých skládek, na které jste nestačili, obrátili jsme se následně na majitele pozemků, kteří nám slíbili nápravu.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich příkladnou péči o naši přírodu. 😊 Udělali jste obrovský kus práce pro přírodu. 😊 😊

Autor: Milada Vrbová