IMG 20211028 WA0001Dne 28.10. se již od 9.00 začali scházet místní z obce Vinec na sázení 20 kusů slivoní a 20 kusů třešní. Obec Vinec nechala na každý vysazený strom vykopat díru a odstranila ze stráně, kde se stromy sázely, náletové dřeviny, křoví a rozrůstající ostružiníky.

V 10.00, kdy jsme akci zahájili, se na sázení dostavilo 60 dobrovolníků z řad místních občanů, přespolních i vzdálenějších míst. Dobrovolní hasiči z obce Vinec přivezli na zalévání vodu, místní občané donesli konve, naše organizace zase zajistila pro všechny dobrovolníky nářadí.

Práce šla rychle od ruky. Přispělo k tomu nejenom krásné počasí, ale i výborná atmosféra, která při sázení vládla. Za dvě hodiny se podařilo stromy zasázet, dostatečně zalít a zkontrolovat, zda jsou správně zasazeny. Na závěr všem dobrovolníkům hasiči upekli na grilu klobásy a buřty.

O vysazené stromy se následně bude starat obec Vince. Jak řada dobrovolníků přiznala, již se těší, až švestky začnou plodit a jejich sladké plody vypálí do lahodné slivovice. 😊

Fotky z akce si prohlédněte zde: https://www.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/7820355

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se akce zúčastnili!

Autor: Milada Vrbová