Kosení louky u StruhOpět v sobotu - tentokrát 22.srpna - se sešlo osm členů, aby odstranili nálety na Musalově stráni u Kropáčovy Vrutice. Celá jižní stráň totiž během několika málo let téměř kompletně zarostla svídou a vytlačila tak bělozářku liliovitou - nádhernou květinu, jejichž torza najdeme na Mladoboleslavsku jenom na stráni v Kochánkách.

Koniklec lučníV neděli 20.září jsme posekali evropsky významnou lokalitu Páterov u Bělé pod Bezdězem. Sešlo se nás nečekaně hodně - 46 velkých i malých, takže jsme byli hotovi během dopoledne. Příští rok se pojedeme podívat, jak stráně vypadají na jaře a uveřejníme i fotografie. Fotografie koniklece lučního a bělozářky větevnaté si můžete prohlédnout už dnes.

V úterý 20.10.2015 proběhl již osmý ročník soutěže ZA NAŠIMI STROMY. Podívejte se na reportáž, kterou o soutěži natočila První boleslavská.

Kosení louky u StruhV soboru 22.8.  se sešlo 11 členů pokosit louku, kde roste snad náš nejkrásnější kruštík - a to kruštík bahenní. Rákos byl houževnatý, a tak nám pokosení dalo zabrat i v tak velkém počtu lidí. Odměnou za úmornou práci je představa vykvetlých kruštíků bahenních, kterých jsme napočítali celkem 100 exemlářů.

V říjnu letošního roku jsme po deseti letech opět posekali louky na Rečkově. Rádi bychom ji navrátili její bývalou krásu.

V neděli 29.března jsme vyvěsili v borovém lese v Bělé pod Bezdězem 15ks ptačích budek, které vyrobili žáci ZŠ Bělá pod Bezdězem, Máchova 1110, 294 21 Bělá pod Bezdězem. Materiál dodaly Lesy Bělá pod Bezdězem spol. s.r.o.

Vycházka mykologického klubuČlenové nově vzniklého mykologického klubu se ve středu 25.března vydali poprvé do terénu. Prošli část teplomilných dubohabřin nad Nepřevázkou, kde krásně kvetly jaterníky a seznámili se s biotopem, ve kterém rostou jarní smržovité houby.

Přírodou Mladoboleslavska a Nymburska

O víkendu 29. až 31.května 2015 navštívíme CHKO Křivoklátsko s průvodcem RNDr. Karlem Žákem. Prohlédneme si to nejzajímavější, jak z hlediska botanického, zoologického, ale i geologického, co lze v CHKO Křivoklátsko nalézt. CHKO Křivoklátsko je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností, již v roce 1977 bylo pro svou biologickou hodnotu vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO.

V sobotu 13.června si v rámci evropské akce „Víkend otevřených zahrad" prohlédneme zahradu Kliniky Dr.Pírka s průvodcem-dendrologem Markem Tomáškem. Zahrada skrývá mnohá dendrologická překvapení.

Houby pro praktického houbařeMykologický klub v Mladé Boleslavi Vás zve na přednášku fotografa a mykologa Jaroslava Malého Všeobecná přednáška o houbách pro praktického houbaře. Přijďte ve středu 18.2.2015  v 17:00 do klubovny ČSOP Klenice. Vítáni jsou všichni zájemci - členové i nečlenové Mykologického klubu.