ČSOP Klenice pomohla zorganizovat dobrovolnickou akci v Klokočských skalách v CHKO Český ráj. Za dohledu odborníků pomohli dobrovolníci přírodě v chráněné oblasti.
„Dvacet dobrovolníků, převážně z Plzně, vytrhávalo staré oplocenky z pralesa ostružin a poctivě sbíralo klíšťata. Bylo to dobré a práce jim šla od ruky,“ uvedl člen naší organizace, který měl akci na starost.
PR Klokočské skály se nacházejí nedaleko Semil a patří také do evropského systému chráněných území Natura 2000. Důvodem ochrany je fenomén pískovcových skal charakteristický pro oblast Českého ráje. Nejvýznamnější rostlinou celých Klokočských skal je horská stálezelená kapradina žebrovice různolistá.
Z ptáku tam najdeme například výra velkého či krkavce velkého. Nachází se zde také kolonie vrápence malého.



