IMG_20211101_145413Členové ČSOP Klenice v minulých dnech vyměnili poškozené cedule u naučné stezky Zelenou stezkou Mladou Boleslaví a Kosmonosy. Stezka je určena nejen pro děti, které na ní mohou hrát vědomostní soutěže a poznávat přírodu, ale i pro širokou veřejnost, která se díky ní seznámí s nejvýznamnější stromy Mladé Boleslavi a Kosmonos.

Naučná stezka byla otevřena v roce 2015 a najdete na ní 40 významných stromů i s jejich charakteristikou. ČSOP Klenice spolu s občany obou měst, úředníky a odborníky vytipovala dřeviny, které byly zajímavé svým stářím, vzrůstem, rozložitostí i historickým nebo etnografickým významem. Jednotlivé významné stromy pak následně z dendrologického hlediska posoudil i zkušený odborník RNDr. Václav Větvička.
 

Členové ČSOP Klenice zároveň nechali oplechovat všechny stříšky naučné stezky na Chlumu, aby prodloužily životnost jedné z nejnavštěvovanější naučné stezky regionu.

Ke všem naučným stezkách jsme nechali vytisknout pracovní listy určené mladším i starším žákům základních škol, letáky a brožury. Na novou sezónu jsme připraveni.

 

Odkaz na fotografie zde.
A zde.

Autor Ondřej Kořínek