Slavnostní otevření anučnés stezky ve Vrchbělé - 15.6. 2019.0003V sobotu 15. 6. se ve volnočasovém areálu ve Vrchbělé konalo otevření nové naučné stezky pro děti. Po slavnostním zahájení následoval křest dvou mláďat pštrosů emu. Rodiče Emil a Emilka přivedli na svět Jáju a Páju (to jsou jména, která dostala nejvíc kladných bodů na facebooku). Při křtu pštrosíků jsme se dověděli mnoho informací, například to, že vejce tohoto druhu jsou černá, že na vejcích sedí asi 50 dnů pouze samec a v té době nepřijímá potravu.

Ve výbězích jsme si mohli prohlédnout kozly i kozy a také pávy. Je velká naděje, že se zde brzy zabydlí  pár praturů (pratur je také průvodcem dětí po NS).

Na děti čekalo několik stanovišť, kde si mohly zábavnou formou vyzkoušet své znalosti o přírodě: ochutnávka lesních plodů, skládání puzzle, poznávání přírodnin po hmatu, hádání zvuků ptactva a lesních zvířat, poznávání běžných bylin podle vůně.

Za absolvování všech úkolů si každý účastník mohl vybrat pěknou magnetku s obrázky motýlů nebo hub.

Součástí programu bylo také malování na obličej, takže se areálem brzy proháněly víly, netopýří muži atd. Akci přálo počasí, jen bylo tepla a slunce až příliš, což některé rodiny nejspíš od účasti na akci odradilo.

Attachments:
Download this file (Slavnostní otevření anučnés stezky ve Vrchbělé - 15.6. 2019.pdf)Otevření stezky Vrchbělá[ ]542 kB