Sraz před domem v 8.30 nebo na Paterově v 9.hod. Je to naše první louka, o kterou se staráme již 6 let. Na jaře na ní, díky naší péči, vykvétají desítky chráněných konikleců, v létě zase koberce rozrazilů, bělozářek, kakostů krvavých, hvozdíků. Je to jedna z nejkrásnějších luk v okolí. Ale bez naší péče by tato lokalita zanikla. Po brigádě si dáme tradičně oběd o Čonků, pracující děti dostanou za brigádu zaplaceno.

Terénní pěší exkurze. S průvodcem mykologem Stanislavem Tutkou se vypravíme do přírodní rezervace Baba, kde rostou vzácné a ohrožené druhy hub. Povíme si o nich zajímavé informace, způsoby jejich zpracování a využití. S sebou: v případě, že porostou - košík, mykologové - zápisník, propisku a fotoaparát. Sraz v Horních Stakorách před školou v 9. hodin. Návrat kolem 12.hodiny. Pojedeme autem. Kdo nemá odvoz, napište mi a zařídím to.

Sejdeme se tradičně v klubovně a budeme mikroskopovat – výtrusy hub, muší nohu, cibuli a další zajímavosti, které tam máme. Sraz tradičně na klubovně v 17. hodin.

Půjdeme se podívat na výstavu hub do DK a podíváme se, jaké houby kolem nás rostou. Sraz bude před domem v 16. hodin.