ořezání lipNejen přírodní skvosty jsou v hledáčku Českého svazu ochránců přírody Klenice. Pečujeme také o drobné sakrální památky v našem kraji, protože nejenže doplňují krajinný ráz, ale jsou také pamětí krajiny a našich předků.

Naše organizace měla už dlouho vyhlédnutou opravu poutního místa u obce Vinec nedaleko malého hřbitova, kde se nacházejí tři lípy a kříž, který nutně potřebuje opravu.

Tento týden u kříže odstartovaly první práce. Arborista seřezal a omladil tři lípy tak, aby vydržely co nejdéle a jejich stav neohrožoval okolí.

 

 

 

 

Další plány na zvelebení místa prozradila předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová: „Součásti další obnovy je rekonstrukce kříže, umístěním lavičky pro poutníky a výsadba nové ovocné aleje skládající se z 20 kusů třešní a 20 kusů švestek od obce Vinec k tomuto nově obnovenému poutnímu místu.“

Alej zasadí dobrovolníci z TJ Sokol s dobrovolnými hasiči a členy naší organizace v říjnu tohoto roku. Projekt obnovy poutního místa podpořila Nadace Via a Net4Gas, kterým za to moc děkujeme.

Autor: Ondřej Kořínek