Lhotky - opravená kapličkaV letošním roce jsme se pustili do obnovy výklenkové kapličky u obce Lhotky, která byla postavena v roce 1780. Kaplička byla díky svému technickému stavu zařazená mezi ohrožené památky. Nelíbil se nám její neutěšený stav, oslovili jsme majitele a získali jejich souhlas s opravou. Díky podpoře zaměstnanců Škoda Auto, kteří nás podporují z dlouhodobých zaměstnaneckých sbírek pro období 2016 – 2018 a loňského dotačního programu Ministerstva zemědělství na Údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků, jsme začali s opravou kapličky. Nejdřív jsme zlikvidovali náletové dřeviny v okolí kapličky, nechali vyrobit identické dřevěné okno a pokračovali v opravě kapličky.

Po celkové opravě a obnově kapličky jsme nechali vedle kapličky vybudovat lavičku pro poutníky, kteří se budou chtít ve stínu lip pokochat výhledem do krajiny a odpočinout si. 

Kapličku najdete mezi obcí Březno a Domousnicemi při hlavní silnici - https://mapy.cz/s/32rLR

 

 

Moc děkujeme za podporu zaměstnancům firmy Škoda Auto. Bez jejich podpory bychom to nedokázali. Máme velkou radost, že se podařilo opravit tuto krásnou barokní kapličku schovanou pod korunami lip a zkrášlit tak naši českou krajinu o sakrální památku starou téměř 250 let. 

Kaplička byla slavnostně vysvěcena v sobotu 29.září. 2018. Kaplička na fotografiích.