IMG_20211101_145413Členové ČSOP Klenice v minulých dnech vyměnili poškozené cedule u naučné stezky Zelenou stezkou Mladou Boleslaví a Kosmonosy. Stezka je určena nejen pro děti, které na ní mohou hrát vědomostní soutěže a poznávat přírodu, ale i pro širokou veřejnost, která se díky ní seznámí s nejvýznamnější stromy Mladé Boleslavi a Kosmonos.

Naučná stezka byla otevřena v roce 2015 a najdete na ní 40 významných stromů i s jejich charakteristikou. ČSOP Klenice spolu s občany obou měst, úředníky a odborníky vytipovala dřeviny, které byly zajímavé svým stářím, vzrůstem, rozložitostí i historickým nebo etnografickým významem. Jednotlivé významné stromy pak následně z dendrologického hlediska posoudil i zkušený odborník RNDr. Václav Větvička.
 

IMG 20201117 151631Tři desítky stromů vysadili členové ČSOP Klenice, děti z přírodovědného kroužku i obyvatelé Dolního Bousova. Ovocné stromy zpestřily polní cestu a naučnou stezku.

Lidé se za krásného počasí na státní svátek sešli na okraji Dolního Bousova v místech, kde prochází naučná stezka Městem Dolním Bousovem, která vede dále k rybníku. Vybaveni rýči, lopatami, nůžkami nebo palicemi a žebříky vyrazili na velmi rozblácenou cestu, která si už od pohledu říkala o zkrášlení.