WhatsApp Image 2022 04 24 at 11.39.01Osm desítek dobrovolníků se sešlo v krásný sluneční den na cyklostezce mezi Bezděčínem a Hejtmánkou, aby vysadili 245 keřů. Doplnili tak dřeviny, které tam byly vysázeny v minulých letech.

Lidé se sešli už v devět hodin ráno a nechybělo mezi nimi 20 dětí, 20 ukrajinských utečenců a 10 členů ČSOP Klenice. Sázeli například ptačí zob, dřišťál, brslen nebo růže. Všechny keře našly místo mezi již vysázenými stromy a stovkou keřů, kterou jsme spolu s dobrovolníky vysadili loni na podzim.

 Zasazení keřů nebylo jednoduché, protože půda byla místy kamenitá a těžko zpracovatelná.

„Podařilo se vytvořit kompletní pás zeleně a vytvořit podél cyklostezky příjemné prostředí. Keře budou sloužit jako vítaný zdroj potravy pro u nás zimující ptáky,“ vysvětlila předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

Po dobrovolníky bylo připravené občerstvení, které zajistila firma pana Cíglera, ale také doprovodný program nejen pro děti, které se mohly dozvědět mnoho zajímavého o naší přírodě.

Poděkování patří vedoucímu stavebního odboru Bohuslavu Devátému, který pro naši výsadbu získal od města souhlas. Bez jeho podpory bychom tuto akci nemohli realizovat. A našim partnerům Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO a Ekocentru Zahrada v Mladé Boleslavi.

A samozřejmě dobrovolníkům, kteří nám přišli s výsadbou pomoc. Bez nich bychom to nedokázali. 😊

Fotografie lze zhlédnout zde: https://eu.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/8343723

Autor: Ondřej Kořínek