stavba čapího hnízda3Ani přes zimu členové ČSOP Klenice nelení a pracují. O uplynulém víkendu několik z nich upletlo čapí hnízdo, které najde své místo v obci Jabkenice. Je to už druhé hnízdo, které naše organizace vyrobila.

Členové se sešli na pletení hnízda v sobotu a během několika hodin se jim podařilo vskutku umělecké dílo, na které jsou patřičně hrdi.

„Je to již naše druhé hnízdo a musím říct, že se zlepšujeme. Hnízdo jsme předali místostarostovi obce, který měl z hnízda náležitou radost,“ řekla předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

Obec má s hnízdem velké plány. Zakoupila sloup, připravila betonový základ a pracují také na železné podložce, aby hnízdo mohli umístit na podmáčenou louku. Ta je lemovaná olšemi, takže čápům se tam určitě bude líbit. Celá instalace by měla být hotova během února tak, aby bylo hnízdo připraveno pro čapí rodinu, která určitě náležitě ocení kvalitní práci našich členů.

O našem prvním čapím hnízdě i jeho obyvatelích se můžete dočíst zde.

Obec Jabkenice nám dělá velkou radost. Společně s panem Košvancem vybudovali tůně, nové přírodní hřiště, zasázeli několik desítek stromů a teď budují naučnou stezku.

Autor: Ondřej Kořínek