2021 11 06 026 Sazeni keruNa sobotní akci 6.11. se sešlo neuvěřitelných 70 dobrovolníků. Ze všech sázecích aktivit, které jsme letos pořádali, to byla na počet zúčastněných vůbec nejúspěšnější akce. Mezi zúčastněnými bylo několik trenérů fotbalového klubu SKP Mladá Boleslav spolu s mladými fotbalisty, klienti Fokusu a další desítky převážně mladých rodin s dětmi. Atmosféra na sázení byla skvělá. Všichni pracovali s chutí.

 

 

Náš původní záměr zasázet 50 keřů jsme po spuštění přihlašovacího linku přehodnotili, díky zájmu veřejnosti, a přiobjednali jsme dalších 50 keřů. Ale ani to nestačilo, dobrovolníci chtěli sázet další keře a ozelenit celou cyklostezku mezi Bezděčínem a Hejtmánkou.

Od náměstka pana Povšíka nám bylo přímo na akci slíbeno, že se pokusí vyjednat další výsadbu stromů, která by vedla podél celé cyklostezky až k Bezděčínu. Výsadbu stromů by po schválení města měla doprovodit i výsadba keřů. Pokud se vše podaří, získáme na výsadbu potřebné finanční prostředky a výsadbu město schválí, rádi bychom ji realizovali v příštím roce na jaře.

Pro sázení jsme vybrali ty keře, které nabídnou ptákům potravu v zimních měsících. Konkrétně jsme zasázeli ptačí zob, pámelník, hlošinu, meruzalku a růže svraskalé.

S realizací akce nám pomohla firma Compag, která odvezla přebytečné drny, vyznačila místa k sázení a zkušení zahradníci dohlíželi na výsadbu keřů. Pro dobrovolníky jsme přichystali občerstvení, které přišlo po práci docela vhod. Ekocentrum Zahrada připravilo pro děti soutěže tematicky zaměřené na stromy  a Nadace ŠKODA AUTO, která nám finančně pomohla s realizací akce, darovala všem účastníkům vitamíny a pytlíčky ze semínky květnaté louky.

Věřím, že se dobrovolníkům akce líbila stejně jako nám. 😊

Fotografie z akce se můžete prohlédnout zde: https://www.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/7845440 

Autor: Milada Vrbová