úklid v okolí Zahrádek Jaroslav HorákMoc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se připojili k naší výzvě a vysbírali z přírody odpadky, které tam nepatří. Největším hrdinou se stal Jaroslav Horák, který uklidil okolí Zalužan, Zahrádek a Stakor. Z přírody sebral 9 pytlů odpadků. Zároveň nás upozornil na černou letitou skládku, kterou budeme dále řešit s městským úřadem v Kosmonosech.

Druhým největším hrdinou je Petr Šila s rodinou, který z přírody odvezl plný vozík odpadků.

 

Třetím hrdinou se stává Michaela Havelková, která uklidila remízky u Struh – celkově nasbírala 6 pytlů odpadků a k tomu několik pneumatik a železo.

Velkou radost nám dělá i zpráva od starosty obce Vinařice pana Jiřího Kohouta:

„Akci ukliďme přírodu jsme započali již začátkem dubna a pokračujeme dále. Lidé mi odpad uloží na úřad kde ho ještě roztřídím (plasty, papír, kov...).Foto neděláme, ale mohu lidi pochválit, není toho velké množství."

Děkujeme i obci Luštěnice, která naši výzvu na úklid sdílela na své facebookové stránce, a tak motivovala své spoluobčany k úklidu svého okolí. 😊

Všichni tři hrdinové od nás dostanou knihu od Václava Cílka – Krajiny domova. Doufáme, že jim čtení o naší krajině udělá radost. Zbytek dobrovolníků, kteří se k výzvě připojili sadu našich magnetek s největšími přírodním poklady Mladoboleslavska.  

Fotografie z úklidů si prohlédněte v naší galerii.

Ještě jednou moc DĚKUJEME!

Autor: Milada Vrbová