Jelikož kvůli pandemii Covid-19 nejsme schopni upořádat stejně jako loni velké úklidové akce na pomoc přírodě, startujeme od 24.3. do 24.4. (Dne Země) samostatné úklidové akce v přírodě, parku, kolem svých domovů.

Během loňského roku díky uzavření sportovních a kulturních akcí se do přírody dostali i ti, kteří si přírodu pletou se smetištěm. Pomozte nám uklidit přírodu a posbírejte odpadky, ať je zase tak krásná jak ji máme rádi.   

📸 Vyfoťte nasbíraný odpad 🗑, fotografii nám pošlete.

Pytle, rukavice, dezinfekční prostředky zajistila firma Simply Clean, která je naším dlouholetým sponzorem. Tři nejlepší úklidoví dobrovolníci budou odměněni hodnotnými cenami. Ceny se budou předávat v květnu při vyhodnocení soutěže za objevováním přírodních krás Mladoboleslavska, kterou  pořádá Ekocentrum Zahrada společně s Nadačním fondem ŠKODA AUTO. Zbytek účastníků se může těšit na sadu našich magnetek s přírodními klenoty našeho kraje, jako poděkování za vaši pomoc životnímu prostředí!

Pokud nasbíráte příliš velké množství odpadu, které nebude ve vašich silách odvést, napište nám. Stejně jako když narazíte na letitou starou skládku. Se starosty obcí, technickými službami měst se budeme snažit tuto situaci řešit.

Mediálními partnery jsou: www.mladaboleslav.cz, Boleslavský deník

Zapojíte se i vy? Nemáte pytle, rukavice, nevíte kam s odpadem? Napište nám. Pomůžeme vám.

Těšíme se na vaše fotky a postřehy z úklidu.

 

Autor: Milada Vrbová